ARA
 ANA SAYFA 
 HAKKIMIZDA 
 ETKİNLİKLERİMİZ 
 DUYURULAR 
 SIK SORULAN SORULAR 
 İLETİŞİM 
 BASINDA BİDER 
 GENÇLİK 
Bisiklete Başlarken
Bisiklet ve Sağlık
Bisiklet ve Çevre
Neden Bisiklet ?
Bisiklet Seçimi
Çocuklar ve Bisiklet
Yetişkinler ve Bisiklet
Kadınlar ve Bisiklet
Bisikletin Kuralları
Bisiklet Sözlüğü
Bisiklette Güvenlik ve Eğitim
Yol Güvenliği
Bisiklet Kaskı
Bisiklete Binmeden Önce...
Bisiklet Bakımı
Güvenlik Eğitimi
Bisiklete Binmeyi Öğrenirken
Bisiklet Antremanları
Eski Bisikletinizi Değerlendirin
Günlük Yaşamda Bisiklet
İşe Giderken
Okula Giderken
Bisiklet ve Toplu Taşıma
Bisiklet ve Belediyeler
Engelliler için Bisiklet
Kış Aylarında Bisiklet
Katlanabilir Bisiklet
Elektrikli Bisiklet
Bisikletinizi Koruyun
Bisikletle Yolcu Taşımak
Bisiklete Binen Ünlüler
Bisikletle Yolculuk
Bisikletle Uzun Yol
Bisiklet Günlükleri
Bisiklet Rotaları
Haritalar
Alışveriş Kılavuzu
Bisiklet Kiralama
Bisiklet Aksesuarları
Nerden, Nasıl Alınır ?
Bisiklet Giyimi
Bisiklet Sektörü
Yeni Teknolojiler
Bisiklet Organizasyonları
Hukuk Danışmanlığı
Bisiklet Üretimi
Bisiklet Firmaları
Türkiyede Bisiklet Kullanımı
Kategori: Nerden, Nasıl Alınır ?
Konu: Bisikletimi Nereden Alayım ?
Yazar:
Bisikletimi Nereden Alayım ?

KARŞILAŞTIRMA: BİSİKLET DÜKKANLARI MI ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ Mİ?

Avantajları

Bisiklet Dükkanları

Alışveriş Merkezleri

Rahatlık ve Uygunluk

Konusunda uzman bisiklet mağazaları her amaca yönelik talebe ve ihtiyaca cevap verir. Bisikletinizin size uygun boy ve ayarlarla hazırlanmasını sağlarlar. Test sürüşü yaptırır ve sonrasındaki ince ayarlarla kolay, verimli, güvenli ve keyifli bir kullanımı garanti ederler.

Büyük marketler ya da alışveriş mağazalarında sınırlı sayıda ve boyda bisiklet bulunur ve sizi onlardan birini almak zorunda bırakır. Bu gibi yerlerde bisikletten anlayan deneyimli eleman pek bulunmadığından gerekli ayarlar yapılamaz. Ayrıca, test sürüşü ve bunu takibeden ince ayarlar olmadığından sizi rahatsız ve verimsiz bir sürüşe sürüklerler.

Seçim

Bisiklet dükkanları size geniş bir model, boy, tür ve renk seçeneği sunar. Uzman personeli size uyacak en iyi bisikleti bulmanız konusunda sizi yönlendirir.

Seçenekler ve uzmanlık desteği genellikle ya çok sınırlı ya da hemen hemen hiç yoktur.

Güvenlik

Bisikletler kutuların içinde gelir ve uygun, güvenli ve düzgün çalışması için son derece dikkatli bir montaj aşamasından geçerler. Bisiklet dükkanlarında bu iş deneyimli elemanlar tarafından gerçekleştirilir ve her bir bisiklet test sürüşüne tabi tutulur. Böylelikle satın alınma aşamasında kişiye uygun ve güvenli ürünler hazırlanmış ve hizmete sunulmuş olur.

Büyük marketler ise genellikle montajı yapılmamış ya da eksik yapılmış ürünleri satarak montajını tüketiciye bırakır ( evet “yalnızca” bir bisiklet diye düşünülebilir ancak parçaların bir araya getirilmesi önemli bir bilgi birikimi ve teknoloji gerektirir). Ayrıca test sürüşü yapılmadığından gerekli ayarlamalar da gerçekleştirilemez. Çoğu alıcı sonunda bir bisiklet dükkanına giderek montaj ve ayar sorununu çözmeye çalışır.

Satış Sonrası Hizmetler

Bisiklet dükkanları satış sonrası servis ya da ayarları ücretsiz ya da son derece düşük fiyatlarla gerçekleştirerek size yardımcı olurlar. Çünkü onlar ihtiyaçlarınızı karşılayarak bisiklet deneyiminizi bir keyif haline dönüştürmenizi amaçlarlar.

Herhangi bir sorun çıktığında ya da bir ayar yaptırmanız gerektiğinde büyük marketlerden gerekli satış sonrası hizmetini alamaz ya da bu konuda sıkıntı çekersiniz.

Aksesuarlar

Bisiklet dükkanları çeşitli model, beden ve renklerde kaliteli aksesuvarlar, kasklar, giysiler vb. ürünleri geniş bir seçenek yelpazesiyle beğeninize sunar. Deneyimli elemanlar doğru aksesuvarları bulma ve kullanma konusunda size yardımcı olurlar.

Genellikle sınırlı sayı ve çeşitte aksesuvar bulundurur ve seçim konusunda pek yardımcı olamazlar. Varolanlar da genellikle güvenlik ve dayanıklılık sorunları çıkarabilecek ucuz, seri sonu ürünlerdir.

Garanti

Bisiklet dükkanlarında satılan bisikletler tam garantiyle tüketiciye sunulur ve çıkabilecek çoğu sorun anında tüketiciye yansıtılmadan sistem içinde halledilir. Ayrıca, bisiklet dükkanları uzman teknik servisi ve elemanlarıyla sattıkları ürünlere tam destek verirler.

Büyük marketlerde satılan ürünler yalnızca üretici garantisi altında olup, herhangi bir onarım ya da ayar neredeyse olanaksızdır.

Organizasyonlar 

Bisiklet dükkanları size yalnızca kaliteli ürünler sunmakla kalmaz, aynı zamanda bisiklet konusundaki en son gelişmeler, organizasyonlar, parkur ve etkinliklerden de haberdar olmanızı sağlar.

Yalnızca ürün satarlar.

Uzmanlık

Bisiklet dükkanları, tek amaçları sizin gereksinimlerinizi karşılamak olan ve genellikle kendileri de bisikletçilik yapan, konusunda bilgili, hevesli ve deneyimli uzman personel çalıştırır.

Yalnızca ürün satarlar.


  ŞUBAT ETKİNLİK TAKVİMİ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
      

  DUYURULAR
GÖKOVA PEDALLARIMIN ALTINDA
Temel Amaç ; Bisiklet sürmeyi yaşam biçimi haline getirmiş insanları, bu spora en uygun coğrafyalardan biri olan Muğla İlinde bir araya getirerek, yör... devamı
 
2010 AVRUPA YOL BİSİKLETİ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun (TBF) ev sahipliği yaptığı 15-18 Temmuz 2010 Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası, son gün yarışları olan genç bayanlar v... devamı
 
2010 AVRUPA YOL BİSİKLETİ ŞAMPİYONASI ANKARA'DA
2007 yılında Göreme'de yapılan Dağ Bisikleti şampiyonası sonrası bu senede Yol Bisikletinde Avrupa Şampiyonası düzenleyeceğiz. Geçen seneden beri yapı... devamı
 
BİSİKLET DOSTU KURUM VE KİŞİLER
Aramıza Son Katılanlar...
Serkan TAŞDELEN
     
mikail erkol
     
arzu sarı
     
ZERRİN ELÇİ
     
Sefa Biçer
     
koray orhan
     
yeşim kılınçarslan
     
Şahin BULUT
     
DEVRİM GÜMÜŞSOY
     
filiz durmuşGazi Mahallesi Tanaçan Sokak No:10 Yenimahalle-ANKARA
  info@bisikletdernegi.com
Bisiklet Derneği © Her hakkı saklıdır
Email Listemize Üye Olun
 
Adınız
Soyadınız
E-Mail
Cep Telefonu